Täiendkoolitus annab õpetajatele praktilised oskused ja teadmised laste kõrgemat järku tunnetuslike oskuste arendamiseks. Õppekava võimaldab õpetajatel integreerida avastusõppe meetodid oma igapäevasesse töösse.
Õppekava koosneb kuuest moodulist, mis käsitlevad erinevaid avastusõppe teemasid nagu "Meeled", "Ilm", "Võrdlemine ja mõõtmine", "Värvused" ja "Vedelikud". Iga moodul sisaldab loenguid, seminare ja praktilisi ülesandeid.
Toetab viit koolieelse lasteasutuse riikliku õppekava valdkonda: "Mina ja keskkond", "Keel ja kõne", "Matemaatika", "Kunst" ja "Liikumine". Võimaldab integreerida avastusõppe meetodeid riikliku õppekava nõuetega.
Õppekava on läbitav 1-2 õppeaasta jooksul. Kogumaht on 220 tundi, millest 140 tundi on iseseisev töö, sealhulgas 104 tundi praktikat. See struktuur võimaldab õpetajatel paindlikult omandada ja rakendada uusi oskusi.
Moodul 1: Suunatud uurimusliku õppe ehk avastusõppe üldised alused koolieelses lasteasutuses.
Moodul 2: Avastusõppe teema „Meeled“ rakendamine koolieelses lasteasutuses.
Moodul 3: Avastusõppe teema „Ilm“ rakendamine koolieelses lasteasutuses.
Moodul 4: Avastusõppe teema „Võrdlemine ja mõõtmine“ rakendamine koolieelses lasteasutuses.
Moodul 5: Avastusõppe teema „Värvused“ rakendamine koolieelses lasteasutuses.
Moodul 6: Avastusõppe teema „Vedelikud“ rakendamine koolieelses lasteasutuses.
Anname õpetajatele ja haridusjuhtidele praktilisi oskusi uurimusliku õppe rakendamiseks. Õpetame, kuidas toetada laste loomulikku uudishimu ja arendada nende kriitilist mõtlemist.
Koolitused toimuvad üle Eesti ja on kohandatavad erinevate asutuse vajadustele.